Spor ve Diyet ile Jinekomasti Sorunu Giderilebilir Mi ?

Görsel Anlatımlı Videolar

Jinekomasti Sorunu Spor veya Diyet Yaparak Gider Mi ?

Kliniğimize başvuran hastalarımızın hemen hemen hepsi ameliyat olmadan jinekomasti sorunundan kurtulmanın yollarını arayan hastalardır. En sık sordukları soru ise, spor yapsam veya diyete girsem mememde ki büyüme yani şişlik gider mi ? 

Net bir şekilde cevap vermek gerekirse hayır gitmeyecek. Ama ben hastalarıma ilk önce bu yöntemleri denemelerini tavsiye ediyorum. Çünkü sonra aklında hastalarımın soru işareti kalmasını istemiyorum. Bu soru işaret acaba ameliyat olmasaydım jinekomasti bu yöntemler ile de gider miydi ? 

Bu ikileme düşmemek için hastalarıma bu ameliyat dışı yöntemleri uygulamalarını öneriyorum. Ama dediğim gibi sadece soru işaretlerini gidermek için yapılan bir öneridir. Çünkü jinekomastinin ameliyat olmadan gidebileceğini düşünmüyorum. 

Spor ve Diyet Memeyi Ne Kadar Etkiler ? 

Spor ve diyet memede bir miktar erimeye neden olacaktır. Ama jinekomasti dediğimiz olay meme başında ki süt bezi dokusunun büyük olması ile alakalıdır. Yani yapılan işlemler bu dokuyu inceltmeyecektir. Bu yüzden ameliyat şarttır. Ama diğer yöntemler de bir miktar etki eder. Meme etrafından kilo vermeye bağlı biraz yüzeysel incelmeler gözlenebilir. 

Ameliyat olduktan sonra jinekomasti tekrarlar mı ? 

Jinekomasti ameliyatı olduktan sonra meme de tekrar büyüme olmaz. Yani o doku tekrar olmayacağı için öyle bir büyüklük gözlenmez. Tabi aşırı kilo alıp veren bir hasta tipi ise hastamız illaki kilo alıp vermeye bağlı olarak bir miktar şişme gözlenecektir. Ama bu ilk ameliyat olmadan önceki haliniz kadar olmaz. Çünkü ameliyat ile erkekte bulundan süt bezi alınır. Ve orada o dokunun tekrar oluşması mümkün değildir.

Jinekomasti kendiliğinden Geçer Mi ?

Jinekomasti sorunu ancak ergenlik döneminde olan kişilerde kendinden geçebilir. Ama ergenliğini tamamlamış olan bir erkekte jinekomasti var ise, bu kendilinden geçmez. Ameliyat olması gereklidir.

Yalancı Jinekomasti nasıl anlaşılır ? 

Yalancı jinekomasti glandüler dokuda ki büyüme değil de sadece fazla yağlanma ile olan meme büyüklüğüne verilen bir ad. Bu yüzden kilo verilerek bu sorundan kurtulablir. Kardiyo ve antremanlar ile sorun giderilmesi mümkün olabilir.

Jinekomasti Tedavisi Ameliyatsız olabilir mi ? 

jinekomasti teşhisi konulan bir hastanın ameliyat olmadan bu sorundan kurtulması mümkün değildir. Spor ve diyet fayda etmeyecektir. Yapılan kardiyo ve diğer yöntemler sorunu kalcı olarak çözemez.

 

Bu Sayfa 343 Kez Ziyaret Edilmiştir.

Anahtar Kelimeler: , , , , , , , , ,