Jinekomastili Olmanın Psikolojiye Etkisi

Görsel Anlatımlı Videolar

Erkek memesinin büyük olması psikolojiyi inanılmaz derecede etkiliyor. Kadın gibi memenin büyük olması sosyal çevrede alay konusu olma gibi istenmeyen durumlara neden olabiliyor. 

Aslında bunların dışında dışarıda gelen tepkilerden hariç insan kendi kendine de bu sorundan ötürü can sıkıntısı yaşayabiliyor. Özellikle genç yaşta ki hastalarımızdan devamlı beyaz yaka giyinmesi gereken hastalarımızda bu sorun çok bariz belli oluyor.

Kaç Yaşında Jinekomasti Ameliyatı Olmam Gerekir ? 

Jinekomastisi olan bir hasta 16 yaşına gelmiş ise, hiç beklemesine gerek yok. Bizce nedeni de yukarıda ki gibi insanlar arasında boşuna ileri geri konuşmalara mağruz kalmamak içindir. Ayrıca insan kendi kendine de bakarak bu işten takıntı ve sıkıntı yapan hastalarımız çok oluyor. 

Bu yüzden ameliyat için beklemeye hiç gerek yok. En kısa sürede bu sorununuzdan kurtulmanın çarelerine bakmak gerekir. 18 yaşının altı hastalarımız için anne veya baba onayı gerekmektedir. Muayenehanemize aileleri ile gelerek muayene olabilirler. Muayenelerimiz zaten ücretsizdir.

Korkulacak Bir Ameliyat Mı ? 

Jinekomasti ameliyatı estetik ameliyatlar arasında en basit olan ameliyatlar arasındadır. Ameliyat süresi çok kısadır. Ameliyat esnasında anestezi yapılacağı için hasta ameliyat esnasında hiç bir ağrı veya sızı hissetmez. Bu yüzden ancak ameliyat sonarsı uyandığında her şey bitmiş olacaktır. 

Ameliyat sonrasında da ağrı olmaz. Sinir bloğu yapılır. Bu sayede ameliyat sonrasında bölgede bir sızlama gözlenmez. Ayrıca doktor ali beyin yazığı bazı ilaçlar vardır. Bu da sizin her duruma karşı yaşayacağınız ağrı ve sızıyı engeller. 

Ameliyat sonrası tekrarlar mı ? 

Jinekomasti ameliyatlarında meme bölgesinde bulunan glandüler doku alınır. Bu doku set bir dokudur. Bu dokuyu çıkarttığımızda bu doku o bölgede tekrar oluşmaz. Yani ameliyat olan bir kişi tekrar jinekomasti ameliyatı olmasına gerek yoktur. 

Yalnız aşırı kilo alıp vermeye bağlı olarak meme bölgesinde yağlanma meydana gelebilir. Bu durumda kilo verme spor yapma gibi yöntemler işe yarar. Yani siz kilo verdikçe meme bölgesinde ki yağlar da eriyebilir. Ama glandüler doku dediğimiz süt bezleri spor ve diyet ile erimez. 

Kısaca bu ameliyatı olduktan sonra bir daha ameliyat olmanıza gerek yoktur. Ancak yanlış veya eksik yapılmış ameliyatları revizesi için hasta tekrar ameliyata alınabilir. Bu iş te konumuz dışıdır. Sağlıklı ve becerikli eller bu iş tekrarlamaz ve meme bölgesinde de tekrar yağlanma olmaz.

Bu Sayfa 39 Kez Ziyaret Edilmiştir.

Anahtar Kelimeler: , ,