Jinekomasti Sonrası Korse Kullanımı

Görsel Anlatımlı Videolar

Jinekomasti Ameliyatı Sonrası Korse Nerede ve Nasıl Takılır ?

Jinekomasti ameliyatı tamamlandığında korse giydirildikten sonra hasta uyandırılır ve odasına alınır. Hatta ameliyattan çıkarken, korse takılı vaziyette çıkar. Bu korse ortalama olarak 2-3 hafta süre ile kullanılır. Ameliyat sonrasında başarıyı etkileyen ve sonucun daha mükemmel olması için yapılan bir uygulamadır.

Tedavi Amacı ile Korse Takılması Doğru Mu

Korse ya da jinekomasti atleti kullanımı hiçbir zaman jinekomasti sorununu gidermez. Sadece geçici bir süre saklar yani kamuflaj sağlar. Meme bölgesini sıkıştırarak, yağlanma gizlenebilir. Ama tedavi yerine geçmez. Sadece takıldığı dönemlerde memedeki şişliği gizler.

Kalıcı Jinekomasti Çözümü Nasıl Olmalı ? 

Kalıcı bir şekilde jinekomasti sorunundan kurtulmak için ameliyat olmak şarttır. Ameliyatta ise yağ dokusu cerrahi olarak alınır. Bu doku sert hatta vücudun en sert dokularından biridir. Bu yüzden spor ve diyet bu dokuyu eritmez. Bu yüzden de ameliyat dışı yöntemler ile sorun giderilemez. 

Çok Ağrılı Bir İşlem Mi ? 

Jinekomasti ameliyatı ortalama olarak 25dk süren kısa bir ameliyattır. Bu işlem hastanede ameliyat ortamında yapılır. Anestezi türü geneldir. Bu yüzden ameliyat esnasından siz uyuyor olacaksınız. Bu yüzdende hiçbir ağrı veya sızı hissetmeyeceksiniz. 

Ameliyat sonrasında da yapılan sinir blok uygulaması ile de ameliyat sonrası hiçbir şekilde ağrı veya sızı hissetmemeniz sağlanmaktadır. Bu yüzden konforlu ve basit bir ameliyat olduğunu söyleyebiliriz. 

3d Jinekomasti Nedir ?

3d Jinekomasti dediğimiz yöntem Dr Ali Mezdeği tarafından uygulanan bir yöntemdir. Klasik jinekomasti ameliyatında sadece meme dokusu alınıp ve sadece o bölge liposuction ile düzeltilirken, 3d yönteminde tüm göğüs kısmı liposuction yapılarak 3 boyutlu bir görünüm elde edilir. Yani hasta hem jinekomasti ameliyatı hemde göğüs kaslarından ki fazla yağlardan kurtulmuş olacaktır.

Bu Sayfa 597 Kez Ziyaret Edilmiştir.

Anahtar Kelimeler: , ,