Jinekomasti Nasıl Geçer

Görsel Anlatımlı Videolar

Jinekomasti erkeklerde meme büyümesi sorunun gidermek amacı ile erkeklere yapılan estetik ameliyattır. Aslında tam olarak estetik demek de doğru değildir. Çünkü estetik cerrahi doktorları tarafından yapılmasına karşın, aslında bir tedavi olarak da değerlendirilebilir. 

Ameliyat Olmadan Çözmek Mümkün Mü ? 

Erkeklerde ki meme ucunda ki yağlanma sorunu spor yaparak veya diyet yöntemleri ile gitmesi mümkün değildir. Bölgede ki yağlar erise bile meme dokusu spor ve diyet yaparak gitmez. Bu yüzden ameliyatsız bir çözümü yoktur. Düşük ölçekli jinekomasti hastalarında spor kısmen iş yapabilir. Ama o da gerçek manada jinekomasti hastası sayılmaz. 

Jinekomasti Ameliyat ile nasıl geçer 

Jinekomasti sorunu sadece 30 dk lık bir operasyon ile geçer. İşlem genel anestezi altında tam teşekküllü hastanelerde yapılır. ameliyat öncesinde gerekli testler yapılarak hasta ameliyathane ye alınır. Bu esnada ise, çizimler yapılır ve anestezinin vücuda işlemesi beklenir. Sonra belirli bir miktar yağ alma işlemi yapıldıktan sonra, süt bezi alınarak ameliyat tamamlanır. 

3d Tekniği ile olmak ne gibi avantajlar sağlar

Jinekomasti ameliyatı 3d jinekomasti tekniği ile yapılan ameliyatlar da sadece meme bölgesi yağlanması giderilmez. Göğüs bölgesinin tamamı ele alınarak yapılır. Yani tüm göğüs kafesine liposuction yapılarak tüm bölge yağlardan arındırılır. Bu sadece gerçekten bir 3 boyutlu görüntü sağlanır. Bu yüzden biz bu tekniğin adına 3d jinekomasti tekniği diyoruz.

Jinekomasti meliyatları çok mu pahalı 

Aslında çok pahalı değil. Günümüz şartlarında bu maliyetler ile göğüs bölgesinde kadınsı bir görünümden kurtuluyorsunuz. Aslında verdiğiniz para ile aldığınız sonucu kıyaslar ise, çok pahalı değil. Kişiden kişiye ve meme bölgesinde ki büyüklüğe göre fiyatta ufak da olsa değişimler gözlenebilir. Bir de ameliyatın yapıldığı hastane de maliyeti etkileyen kriterler arasında yer alır.

Ne zaman jinekomasti ameliyatı olmalıyım ? 

Aslında bu sorun sizde var ise hiç beklemeyin derim. Bizim için kolay ve basit bir ameliyattır. 14 yaş civarında eğer ergenliğinizi tamamladı iseniz, bu ameliyatı rahatlıkla olabilirsiniz. Ama siz ameliyat olmadan da bu sorundan kurtulabileceğinizi düşünüyor iseniz, size tavsiyemiz ilk önce spor yapmak ve diyet proğramları uygulamak daha mantıklı olacaktır. Çünkü ameliyat oldukran sonra sizin acaba spor veya diyet ile de bu sorun gidermiydi acaba gibi soruları kafanızda kalmamasını isteriz. Bu yüzden spor ile geçeceğini düşünen hastalarımıza ilk önce spor ve diyet uygulamasını tavsiye ediyoruz. 

Ameliyat olduktan sonra yine tekrarlar mı ? 

Ameliyat olmuş bir kişi için bu meme şişmesinin tekrarlaması gibi bir durum olamaz. Çünkü süt bezleri alınacağı için tekrar süt bezi oluşması düşünülemez. Ama meme bölgesinde aşırı kilo alıp vermeye karşın tekrar yağlanma gözlenebilir. Bu da hiç bir zaman ameliyat öncesinde ki gibi büyük yağlanmalar olmayacaktır.

Bu Sayfa 514 Kez Ziyaret Edilmiştir.

Anahtar Kelimeler: , , , ,