Jinekomasti Liposuction

Görsel Anlatımlı Videolar

Jinekomasti tedavisinde olmazsa olmaz işlem olan liposuctionu her ameliyatta uyguluyoruz. Burada tabi liposuction da da farklı teknikler var. Bir vaser yöntemi ile liposuction yaptığımızıda belirtmek isterim. Çünkü vücuda faydalı olacak olan yağları almayıp, vücuda bir faydası olmayan yağların dışarı alınması için vaser tekniğini kullanmamız gerekiyor. 

Her Ameliyatta Liposuction Yapılır Mı ?

Her jinekomasti ameliyatında liposuction uygulaması yapıyoruz. Bazen sadece yağlanmayı gidermek amacı ile sadece lipo yapılan hastalar olabiliyor. Bazern de alabildiğimiz kadar meme dokusu ve liposuciton yapılarak ameliyat tamamlanıyor. 

3d Jinekomasti ve Liposuction 

3d Jinekomasti tekniğinde bildiğiniz gibi göğüs kafesi tamamen ele alınarak şekillendiriliyor. Bu yüzden göğüs kısmının hatta koltuk altına kadar olan bölge eğer gerekiyor ise, lipo yapılarak şekillendiriliyor. Bu yüzden 3d tekniğinde vaser lipo büyük önem arz eder. 

Liposuction Zararlı Mı ?

Liposuction uzman ellerde zararlı bir uygulama değildir. Nereden ne kadar yağ alınacağı bilinirse, bir sorun olmaz. Ama siz abartmanız halinde vücutta dengesizlik yapabilir. Hasta zayıflasın diye litrelerce vücuttan yağ alınmaz. Vücut dengesi gözetilerek yağ alınmalıdır. 

Jinekomasti Seviyeleri 

Jinekomasti ameliyatı olan her hasta aynı büyüklükte memeye sahip değildir. Bazılarında az bazılarında çok meme dokusu büyümesi var. Bu yüzden maliyet açısından bu ameliyat fiyatını net bir şekilde etkiler. Jinekomasti seviyesi başlangıç olan bir hastaya sadece lipo yapılarak ameliyat tamamlanacağı gibi, büyük memeli bir erkeğe saatlerce uğraşıp büyük yağ dokusu alınması aynı kefeye konmaz. Hangi seviyede olduğunuzu anlamak için bize resim atabilirsiniz.

Erkeklerde Meme Ucunda Sertlik 

Erkeklerin meme uçlarında sertlik ergenlik dönemlerinde olabilir. Bu sertlik eğer kadınsı bir büyüklük ile paralel ise, sizde jinekomasti var demektir. Ama kadınsı bir meme büyüklüğü yok ise, hormonel dengede bir bozukluk olmadığı anlamına gelir. Bu yüzden beklemek gerekir. 

Bu Sayfa 112 Kez Ziyaret Edilmiştir.

Anahtar Kelimeler: , , , , , ,