Jinekomasti Devlet Karşılar Mı

Görsel Anlatımlı Videolar

Jinekomasti Ameliyatını Devlet Güvencesi ile olabilir miyim ?

Jinekomasti sorunu estetik ile ilgili olduğu için devlet güvencesi ile yapılabilmesi mümkün değildir. Devlet(SGK) estetik ameliyatları sosyal sigortaların kapsamına almaz yani bedelsiz olarak karşılamaz. Eğer ameliyatınızı eğitim-araştırma, üniversite veya herhangi bir devlet hastanesinde olmayı düşünüyorsanız, mutlaka devletin belirlediği bir bedel ile bu ameliyatı olabilirsiniz.

Devlet Hastanesinde Jinekomasti ameliyatı olabilir miyim ? 

Devlet hastanesinde bu ameliyatı bildiğim kadarıyla genel cerrahlar yapmaktadır. Bunun bir miktar dezavantajları vardır. Çünkü estetik düşünmezler. Ameliyatta atılan kesilerin çapı estetik doktorlarına göre çok daha büyük oluyor genelde. Bu yüzden estetik bir sonuç elde etmek biraz zorlaşıyor. 

Özel Kliniklerde Jinekomasti Ameliyatı olmak 

Özel kliniklerde ücretli ameliyatlar yapılmaktadır. Ama jinekomasti sorununu giderirken estetik açıdan memenin sanki ameliyat olmamış gibi estetik bir görünüm sağlanması sağlanır. Hele ki 3d jinekomasti ameliyatı tekniği ile yapılırsa, tüm göğüse liposuction yapılacağı için tam bir göğüs estetiği olmuş olacaksınız. 

Özel Klinik Masraflarını karşılayamıyorum !!

Bu ameliyatın ortalama ücreti bir son sistem cep telefonundan çok ta pahalı değil. Hele ki bu işlemin sağlık için yapıldığını düşünürsek fiyat seviyeleri bizce çok normal. Kredi kartları ile bu işlem taksitlendirilerek yapılırsa bence bütçeyi çok zorlayacağını düşünmüyorum.

Özel Sağlık Sigortaları Jinekomasti Ameliyatını Karşılar Mı

Aynen devlet ssk, bağkur,emekli sandığı yeni çatı ismi ile SGK da olduğu gibi özel sağlık sigortaları da bu ameliyatı karşılamaz. Bunun nedeni ise, bu ameliyatın tedavi amacı ile değil tamamen estetik amacı ile yapılıyor olmasıdır. Diğer sigorta şirketlerinin veya devlet kurumlarında olduğu gibi , karşılanan alan tedavi ve hastalıklar kapsamında olması gerekmesidir.

Bu Sayfa 352 Kez Ziyaret Edilmiştir.

Anahtar Kelimeler: , , , , ,