Jinekomasti Atleti, Ameliyatın Yerini Tutar Mı ?

Görsel Anlatımlı Videolar

Jinekomasti Nedir ? 

Jinekomasti erkeklerde meme büyümesi anlamına gelir. Eğer sizinde kadın memesi gibi memeniz belirgin hale geldi ise, sizde jinekomasti var demektir. Sorunun kalıcı çözümü ameliyattır. Spor ve diyet ile yapılan meme küçültme egzersizleri size kalıcı bir netice vermeyecektir. 

Jinekomasti Atleti Kullanmak Yeterli Mi ?

Jinekomasti atleti bildiğiniz gibi, meme bölgesine baskı yaparak bölgede ki şişliği düzleştirmek için yapılan bir uygulamadır. Asla bir tedavi değildir. Düşünün ki siz evi süpürürken tozları pislikleri halının altına süpürdünüz. Görünüşte temiz görünebilir ama aslına ev temizlenmiş sayılmaz. 

Jinekomasti de böyle bir şeydir. Tedavi etmez ama baktığınızda memedeki şişkinliği kamufle eder. Aslında jinekomasti ameliyatı o kadar kısa ve o kadar basit bir işlemdir ki, sizin bunu kullanmanıza degecek kadar önemli bir ameliyat değildir. Ayrıca riskleri de yoktur. 

Jinekomasti Atleti Kullanmak Zararlı mı ? 

Jinekomasti atleti kullanmak zararlı değildir. Vücuda ve tene herhangi bir zarar vermez. Sıcak günlerde baskıdan dolayı terleme gibi sıkıntıların dışında tıbbi olarak bir zararı yoktur. Her gün her zaman bu atlet ile yaşamanız gerekecek tabi ki bunu da söylemem lazım. İsteyen arkadaşlar bunu bu şekilde kullanarak hayatlarına devam ediyor. 

Tedavi Amaçlı Jinekomasti Atleti Kullanımı 

Jinekomasti atleti tedavi için de kullanılır. Ameliyat sonrasında takılır. Ortalama olarak 2 hafta ameliyatlı bölgenin hızlı iyileşmesi için takılması gerekir. Bu ameliyatı destekleyici bir uygulamadır. Kendi başına atlet tedavi etmez. Ama ameliyat sonrasında iyileşme süresini kısaltabilir. 

Jinekomasti Korsesi Ne Kadar Süre Takılır ? 

Jinekomasti sonrası takılan korsenin takılma süresi ameliyatın gidişatına ve hastanın meme yapısına göre değişiklik gösterir. Ama tabi ki bir aralık vardır. 2 hafta ile 1 ay arasında ki bir sürede kontroller sonucu bu süre belirlenir. Bu süre boyunca arada çıkartılabilir. Duş ve banyo alırken veya başka durumlarda geçici çıkartılarak tedaviye devam edilebilir.

3d Jinekomasti Olmanın Farkı Nedir ? 

3d jinekomasti bir ameliyat tekniğidir. Normalde meme etrafından fazla yağlar alınır. Şimdi bu teknik ile meme etrafından ileri koltuk altına kadar tüm göğüs bölgesi ele alınır. Bu sayede tam bir göğüs asimetrisi oluşturulur. Yani tam bir göğüs düzenlemesi yapılır. Vücutçuların ki gibi bir görünüm elde edilmeye çalışılır. Temel farkı budur. Ama ihtiyacı olan hastaya tabi ki yapılır. İhtiyacı olmayan için bu teknik kullanılmaz.

Bu Sayfa 121 Kez Ziyaret Edilmiştir.

Anahtar Kelimeler: , , , ,