Jinekomasti Ameliyatı Sonrası Tekrar Yağlanma

Görsel Anlatımlı Videolar

Jinekomasti ameliyatları olanların en sık sorduğu soru olan ameliyat sonrasında meme bölgesinde tekrar yağlanma olur mu sorusuna cevap vereceğiz. Aslında bu sorunun cevabı nettir. Tekrar ameliyattan önceki haline dönmez. 

Ameliyat esnasında süt bezi ve yağ dokuları ameliyat ile çıkartılır. Sonrasında meme bölgesinde süt bezinin oluşması mümkün değildir. Ama bir kişi aşırı kilo alıp veriyor ise, meme bölgesinde istemesek de bir yağlanma olacaktır. Bu da ameliyat öncesinde ki gibi büyük bir meme olmayacak. 

Ameliyat Sonrası 

Ameliyat sonrasında kişi yediklerine içtiklerine dikkat etmeli. Aşırı kilo alıp verme durumlarını yaşamaması lazım. Normal ameliyat olmamış bir insan için de bu geçerlidir. Bu şekilde bir meme büyümesi meydana gelmez. 

Meme İstenildiği Kadar Küçülür Mü ? 

Erkek memesi büyümesi olan hastalarımız bu konudan çok muzdarip oldukları için tamamen göğüs bölgesinin yok olmasını  ister. Ama aslında bu durum bu şekilde olmaz. Bir miktar yağ dokusu meme bölgesinde bırakılması gerekir. Çünkü bu ameliyat sonrasında göğüs bölgesinde hafif meme olduğu belli olacak kadar bir çıkıntı olması estetik açısından önemlidir. 

Meme bölgesinde hastanın istediği gibi bir yağ alınması meme bölgesinde bir çöküntüye neden olur. Bu çöküntü de aslında daha kötü görünen bir göğüs kafesine neden olacaktır. Bu yüzden bir bu bölgede hastamızı da ikna ederek bir miktar yağ bırakmayı tercih ediyoruz. 

3d Tekniği ile jinekomasti ameliyatının yapılması 

Bildiğiniz gibi kendi geliştirdiğimiz bu teknik ile ameliyatlar yapılıyor. 3d tekniği ile sadece meme bölgesi değil, koltuk altına kadar uzanan bölgenin tamamı liposuction dediğimiz yöntem ile alınarak 3 boyutlu bir görünüm elde edilir. Bu görüntü aslında kişinin daha sportif görünmesini sağlar. 

Normal klasik jinekomasti ameliyatları ile aynı şekilde ücretlendirilir ve hastaya bu opsiyon yük edilmez. Daha sportif ve göğüs bölgenize yakışan bu tekniğin kullanımını her hastama tavsiye ediyorum.

Bu Sayfa 116 Kez Ziyaret Edilmiştir.

Anahtar Kelimeler: , , , ,