Jinekomasti Ameliyatı Dinimizde Caiz Mi

Görsel Anlatımlı Videolar

Jinekomasti Amliyatı Olmak Caiz Mi ? (Estetik olmak caiz mi)

Günümüzde İslami hassasiyeti olan bir çok insan var. Jinekomasti ameliyatı olmayı isteyip de estetik ameliyat haramdır diye bu işten vazgeçen hastalarımız var. Biz branşımız olmasa bile bir araştırma yaptık ve sonuçlarını sizinle paylaşmak istiyoruz. 

Estetik ameliyatların bir çoğu ever dinimize göre caiz olmadığını gördük. Ama itikati olarak yanlış olsa da işimize gelmiyor diye biz bu gerçeği inkar edemeyiz. Yanlış olduğunu bilerek ve bun inkar etmeyerek bazı ameliyatlar yaparız.

Jinekomasti Ameliyatına gelince biz bu konuyu epey bir araştırmasını yaptık. Sonuç olarak caiz olduğunu gördük.

Neden ? 

Çünkü bu bir tedavidir. Yani zevk için yapılan bir estetik ameliyat değildir. Ayrıca bize sorulan sorularda bu işin ilaç ile tedavisinin olup olmadığı soruldu. Bizde yok dedik. Bu yüzden ameliyatın gerekli olduğunu belirttik. Bu şartlarda kişinin psikolojisin bozulacağı ve kişiyi ruhsal olarak etkilediği için bir jinekomasti ameliyatı için fetva aldık. 

Fetva Alınan Kurumlar 

Diyanet tarafından da bu ameliyata tedavi olduğu için uygunluk verilmiştir. Ayrıca ismailağa yani günümüzde cübbeli ahmet hoca olarak bilinen hoca efendinin yakın olduğu dernekten de aranıp fetva alınmıştır. Ayrıca nihat hatipoğlu hocanın de videoları izlenerek bu ameliyat hakkında caiz olduğuna dair konuşmaları incelenmiş ve gözlenmiştir. 

Dinimizde temel olarak estetik ameliyatlara fetva verilmiyor caiz denmiyor. Ama içlerinde labioplasti jinekomasti gibi ameliyata tedavi oldukları için bir beis görülmediği belirtilmiştir. 

Jinekomasti Ameliyatı Günah Mı ? 

Sonuç olarak bu ameliyatın dinimizde bir haramlığı olmadığı tespit edilmiştir. İslami hassasiyeti olan hastalarımızın bu konuda bilgilendirmek istedik. Karar tabi ki onlara kalmıştır. Biz bize söylenenleri net bir şekilde aktarıyoruz. Üstümüze düşeni yapıyoruz. 

 

Bu Sayfa 176 Kez Ziyaret Edilmiştir.

Anahtar Kelimeler: , , ,