Jinekomasti Ameliyatı Alt ve Üst Yaş Sınırı ?

Görsel Anlatımlı Videolar

Jinekomasti ameliyatı üst yaş sınırı 

Jinekomasti ameliyatlarında bir üst yaş sınırı yoktur. Yani isteyen 60-70 yaşında ki birine bile bu ameliyatı yapabiliriz. Ama sağlık durumlarında bir problem yok ise… 

Çünkü başka rahatsızlıklar ve anestezi olan alerji ve gibi durumlar ameliyata engel olabilir. Ama yaşın burada bir etkisi yoktur. Ameliyatın üst yaş sınırı yoktur. 

Jinekomasti alt yaş sınırı 

Jinekomasti ameliyatı için alt yaş sınırını 16 diyebiliriz. Bu yaş ve üstüne rahatlıkla yapılabilir. Altına da nadiren yapılabilir. Aslında temel olarak ameliyat olma nedeni gelişimini tamamlamış olması gerektiğidir. Ergelik gelişimi tamamlanmamış olan hastalarda bazen jinekomasti kendiliğinden gidebilir. 

Böyle durumlarda gereksiz ameliyat yapılmaması için ameliyat için gelişim süresi beklenir. Eğer bu süre sonunda hala sizde jinekomasti sorunu devam ediyorsa, ameliyata alınabilir. 16 yaşının altında olup ama gelişimini tamamlamış jinekomasti hastalarına da anne ve baba onayı ile ameliyat yapılabilir. 

Jinekomastiyi Hangi Yaşta olmalıyım ? 

Jinekomasti olan bir kişi için beklemesi gereken bir yaş yok. Yani eğer 16 yaşının üstünde ise, hemen olmasında kendisi için fayda var. Çünkü kadınsı meme görünümü arkadaşları arasında alay konusu olabiliyor maalesef. Bu yüzden psikolojik olarak etkilenmemek için ameliyatı geciktirmemek gerekir diye düşünüyorum. Aslında basit ve  kolay olan bu ameliyat 25dk süren kısa bir ameliyattır. Bunun için bu sorunla yaşamaya deymez diye düşünüyorum.

Jinekomasti Kaç Yaşında geçer ? 

Gelişimini yani ergenlik sürecinin tamamlamamış olan hastaların bazılarında erkek memesinde ki şişme kendiliğinden geçer. Vücut ergenlik süreci içinde hormon dalgalanmaları yaşayabilir. Bu yüzden meme geçici olarak şişebilir. Bir süre sonra da kendiliğinden hiç bir şey yapmadan inebilir. 

Her hasta da bu yaşanmaz. ama olanları vardır. Bekleme süresi ortalama olarak 16 yaştır. Bu süreye kadar geçmedi ise, büyük ihtimal ile sizde jinekomasti sorunu var demektir. Bu yüzden bir estetik ve plastik cerraha başvurmanız gerekir.

Jinekomasti Seviyeleri 

Her erkek memesi aynı oranda büyük olmaz. Kadınlarda olan süt bezi erkeklerde de vardır. Erkeklerde ki öztorojen oranı yüksek olmasına bağlı olarak süt bezleri şişer. Aslında kadın hormonlarını fazla taşımaktan bu jinekomasti sorunu meydana gelir. 

Bu yüzden bu kadın hormonunun fazlalığına göre memede ki süt bezinin şişmesi de ona nazaran artar. Buna da jinekomasti seviyeleri denir. Biraz büyük orta büyük çok büyük gibi sınıfları vardır. Bu sınıflar arasında ameliyat ücretlerinde fark edecek kadar aslında önemli bir konudur. 

Çünkü az bir jinekomastisi olan bir hasta ile ilerlemiş seviyede çok büyük bir memenin ameliyatında fiyat farkı oluşur. Bu yüzden kendinizden anlaşılacağı gibi şişmenin büyüklüğü ameliyatın fiyatını direk etkiler. 

Bu Sayfa 259 Kez Ziyaret Edilmiştir.

Anahtar Kelimeler: , , , , , ,