Erkeklerde Meme Ucu Şişkinliği

Görsel Anlatımlı Videolar

Erkek Memesi Neden Şişer ? 

Erkek ergenlik dönemini bitirdikten sonra bazı erkeklerde jinekomasti sorunu olmasa bile, meme ucunda şişme gözlemlenir. Aslında bunun nedeni süt bezlerinin şişmesidir. Bu süt bezlerinde ki genişlemeden ötürü meme ucu şişkin veya bazı hastalarda sarkık bir görünüme neden olur. 

Bu Sorun Spor ve Diyet İle Gider Mi ? 

Çoğu hasta bu sorunu ameliyat olmadan halletmek ister. Ama bilmenizi isterim ki hiçbir diyet veya spor süt bezi genişlemesini durdurmaz veya süt bezini zayıflatmaz. Biz her hastamıza sporu da diyeti de şiddetle tavsiye ediyoruz. Ama Sorunun bu şekilde çözülmeyeceğini bilmenizde fayda var. 

Peki Nasıl Tedavi Edilir ? 

Erkeklerde meme ucu büyümesi sadece ameliyat ile süt bezinin alınması ile son bulur. Yani ameliyat olmak gerekir. Ameliyat dediğimizde de büyütmemek lazım olayı. Evet ameliyathane de hastane ortamında yapılır ama ortalama 25dk süren kısa bir işlemdir. 

3d Jinekomastiyi neden tercih etmeliyim ? 

Birincisi ameliyatı 3d tekniği ile yaptık diye daha fazla bir ücret talep edilmez. Bu birinci nedendir. 2. ise, sadece meme başı etrafında değilde tüm göğüs bölgesi ele alınarak bir işlem yaptırmak estetik açıdan sizi daha şık gösterecektir. Yani olmamak için bir neden yok. Tabi ki göğüs yapısı sağlam ve sıkı hastalarımız için bir extra müdahale yapmamıza gerek yok. Biz göğüs kısmında da yağ olan hastalarımız için bu işlemi yapıyoruz. 

Jinekomasti Kendiliğinden Geçer Mi ? 

Jinekomasti sorunu kendiliğinden geçmez. Yani Glandüler doku dediğimiz süt bezleri kendiliğinden şişkinliği gitmez. Veya zayıflamaz. Bu yüzden bu sorunun kalıcı ve kesin tek çözümü ameliyat olmaktır. Maalesef şansını deneyen arkadaşlar ile çok konuşuyoruz. Ama sonuç olarak geç te olsa ameliyat olmaya mecburen karar vermek zorunda kalıyorlar. 

Devlet Hastanesinde Jinekomasti Ameliyatı Yapıyorlar Mı ? 

Devlet hastanelerinin bazılarında bu işlemin yapıldığını duyuyoruz. Genel cerrahi uzmanları yapıyorlarmış. Fakat tabi ki bu teknikleri hali ile bilmeleri mümkün değil. Ayrıca estetik cerrahi uzmanları gibi ameliyat sonrası kalan izlere de bir estetikçi gibi dikkat etmediklerini de bilmenizi isterim.

Bu Sayfa 4.250 Kez Ziyaret Edilmiştir.

Anahtar Kelimeler: , , ,