3d Jinekomasti Ameliyatı

Görsel Anlatımlı Videolar

Jinekomasti Nedir ?

Erkek memesinde  büyüme tablosunu Jinekomasti  olarak isimlendiriyoruz.Jinekomasti tablosunda her hastada değişik oranlarda olmak kaydıyla göğüsde içerik olarak yağ dokusu ve süt bezleri fazla olarak bulunur. Spor  yapmak ve diyet(sağlıklı beslenme)  çözümleri ile yağ dokusunda kısmen bir küçülme sağlanabiliyor olsa da, süt bezlerinde bir değişiklik olmadığı için bu kesin ve kalıcı çözüm değildir. Dolayısıyla Jinekomasti sadece cerrahi  tedavi ile tamamen çözümlenebilir.

Erkek Memesi  Neden Büyür  ?

Erkek memesinde büyümenin çok fazla nedeni bulunmaktadır. Bunların arasında genetik faktörler, hormonal dengesizlikler, yanlış beslenme(özellikle GDO lu gıdalar), bazı ilaç kullanımları gibi nedenler bulunmaktadır.Halk arasında kadınlık hormonu olarak bilinen Östrojen hormonu erkekde fazla olduğunda özellikle süt bezi dokusu (glandular tip) ağırlıklı jinekomastiye neden olur. Bazen aşırı kilo alıp verme, kullanılan bazı ilaçlar ve yediğimiz içtiğimiz aşırı yağlı maddeler de erkeklerde özellikle yağ dokusu ağırlıklı (lipomatöz tip) meme büyümesine neden olabilir. Ama temel olarak sorun genetik yapımızda yer almaktadır.

Jinekomasti Ameliyatsız Tedavi Edilebilir Mi ?

Esasen bu soru oldukça sık sorulan sorular arasında yer almaktadır. Jinekomastinin çözümünde cerrahi tedavi net olarak başarılı sonuç verir. Ancak bana bu soru sorulduğunda hastalarıma hep şu cevabı veriyorum; Lütfen düzenli olarak spor yapın, sağlıklı beslenme rejimine geçin, kilo fazlanız varsa zayıflayın. Tecrübelerime göre tüm bu öneriler bile jinekomasti sorununu çözmüyor ama hastanın yani sizin kafanızdaki ameliyatla ilgili soru işaretlerini ortadan kaldırıyor. Çünkü jinekomastinin en başarılı ve net çözüm yolu cerrahi tedavidir.

Bunun dışında sıklıkla kullanılan yöntemlerden biri de jinekomasti atleti uygulamasıdır. Bu da tedavi değildir. Sadece memedeki şişkinliği gizlemek için sadece sıkıştırılarak gizlenme sağlanır. Çıkarttığınızda meme büyüklüğü yine aynı kalacaktır.

3D Jinekomasti Ameliyatının Artıları

Klasik jinekomasti ameliyat tekniklerinde  meme başı altında girilerek yağ ve süt bezi dokuları dışarıya alınarak meme şekillendirilmeye çalışılır. Ancak bu teknik uygulamalarında göğüs ucunda çökme gibi sorunlarla ya da göğsün dış bölgelerinde kalınlık-şişlik gibi sorunlarla sık karşılaşılır. 3D jinekomasti ameliyat tekniğinde ise özellikle göğüs kafesinin tümü( koltuk altı bölgeside dahil olmak üzere) şekillendirilir.  Bu tekniği uygularken hem yağ dokusunu ve hem de meme dokusunu(süt bezlerini)  aynı anda başarılı olarak vücuttan uzaklaştırabiliyoruz. Bu sayede tüm göğüs kafesinde uyumlu, düz ve sportif bir görünüm elde edebiliyoruz.

3D Jinekomasti Ameliyatını Herkes Olabilir Mi ?

Vücut gelişimini tamamlamış olan her erkek ameliyata engel bir durum söz konusu değilse bu ameliyatı rahatlıkla olabilir. Nadiren Endokrinoloji Bölümünün yönlendirmesi ile daha erken yaşlarda da bu ameliyat planlanabilir.

Göğüs Bölgesinden Yağlar Nasıl Alınıyor

3D Jinekomastiameliyat tekniğinde göğüs bölgesinde ki yağ dokusu ve süt bezleri Vaserliposuctionyöntemi ile dışarıya alınır. Bu yöntemde göğüs kafesi alt bölgesinden 7-8 mmlik dikey bir kesi yapılır, vaserliposuction yöntemi ile yağ dokusu ve meme dokusu dışarıya alınır. Ameliyat bölgesinde kalabilecek meme dokusu yine aynı kesiden özel olarak tasarladığım bir cerrahi aletle çıkartılır. Bunun avantajı meme ucu etrafına herhangi bir kesi yapılmasına gerek olmamasıdır. Dolayısıyla 3D jinekomasti ameliyat tekniği iz açısından da çok keyifli bir yöntemdir ve iz riski neredeyse sıfırdır.

3D Tekniği Çok Pahalı Bir İşlem Mi  ?

3D jinekomasti ameliyat tekniğinde diğer yöntemlere göre daha fazla ve geniş bir alan şekillendirmemize rağmen cerrahi işlem oldukça pratik olduğu için maliyet artışı olmamaktadır. Ve bu teknik pahalı bir teknik değildir.

Bu Sayfa 139 Kez Ziyaret Edilmiştir.

Anahtar Kelimeler: , , , , , , ,

2 comments:

Ertuğrul10 Temmuz 2017 at 05:02Reply

Merhaba, göğüsümün çevresinde yağlanma yok ama ucları büyüyüp şişiyor bazende küçülüyor. 3d jinekomasti yaptırmak istiyorum. öğrenciyim fiyat konusunda yardımcı oluyor musunuz?

algevis24 Temmuz 2017 at 06:01Reply

Tabiki ögrencilere hocanın özel indirimleri oluyor. İletişime geçerseniz yardımcı olacaktır asistanlarımız.